PayU płacę później

Dzieci najwięcej wiedzy przyswajają poprzez zabawę – nie bez powodu Maria Montessori mówiła, że to dla maluchów normalna praca! O ile ważne jest, aby poznawały świat samodzielnie kierując się własną wyobraźnią, od czasu do czasu dobrze jest wprowadzić do rozkładu dnia nieco rywalizacji – a nic nie sprawdzi się do tego lepiej niż gry i zabawy integracyjne dla dzieci! Dobierając odpowiednie zestawy można wspomóc rozwój pamięci, zdolności manualnych, ale przede wszystkim po prostu wspaniale spędzić czas!

Gry-puzzle dla dzieci

Pierwsze gry dla dzieci to przede wszystkim puzzle. Wspomagają one naukę koordynacji ręka-oko, rozwijają inteligencję i przede wszystkim sprawiają ogromną radość, bo czyż może być coś lepszego niż pierwszy ułożony obraz?

Jeśli poszukujesz gry dla rocznego dziecka, to właśnie duże puzzle będą najbardziej optymalnym wyborem. Może to być alfabet piankowy, a także wspaniały kot czy lis, który potem zawiśnie na ścianie stając się niepowtarzalną ozdobą pokoiku.

Gry i zabawy integracyjne dla dzieci, szczególnie tych najmłodszych, to przede wszystkim zestaw zabawek, które można ze sobą łączyć. Klocki sensoryczne, które można składać w dowolne kształty, lub wielka chusta na piłki, dzięki której nudne popołudnia zamienią się w czas pełen przygód z deszczem kolorowych baniek!

 

Gry na spostrzegawczość dla dzieci

Rozwój maluchów poprzez zabawę jest wspaniałą przygodą. Gry na spostrzegawczość dla dzieci to szansa na miło spędzony czas przez wszystkich domowników. To nie tylko zabawa w chowanego, ale również popularne Memory czy Cluedo, które kochają nieco starsze maluchy.

Gry dla dzieci – planszowe i nie tylko – to świetny pomysł na rodzinne wakacje oraz długie jesienne i zimowe wieczory. W ten sposób nie tylko mamy okazję do spędzenia czasu z dziećmi, ale również na integrację, która pozytywnie wpłynie na budowanie rodzinnych więzi. Możesz sięgnąć po klasykę, do której zalicza się popularny Chińczyk czy Monopoly, albo sięgnąć po nieco bardziej współczesne propozycje, do których zalicza się choćby Double.

Gry planszowe dla dzieci, odpowiednio dobrane, będą także wsparciem w rozwijaniu wyobraźni. Doskonałym przykładem jest Dixit, w którego zaangażują się zarówno ci młodsi mieszkańcy, jak i ci pełnoletni wymyślając i zgadując hasła, które odnoszą się do przepięknie ilustrowanych kart.

 

Gry dla małych i dużych

Zarówno wspólne zabawy, gry, puzzle dla dzieci to świetna okazja do rodzinnej integracji. To również sposób na budowanie rodzinnych wspomnień, które na zawsze zapadną dzieciom w pamięci i będą kojarzyć się z domowym ciepłem.

Warto dobierać je odpowiednio do wieku, pamiętając, że niektóre z gier mogą zawierać drobne elementy, które są niebezpieczne dla zdrowia i życia dziecka lub po prostu będą zbyt trudne, co prowadzi do frustracji. Pierwsze gry dostępne są dla dzieci od pierwszego roku życia, co nie znaczy, że nie można wykorzystywać ich do rodzinnej integracji także później. Najważniejsza jest po prostu dobra zabawa oraz rodzinna integracja, a nauka, jaka płynie z gry przyjdzie sama.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl